Wojciech Pomykało – habilitant z Moskwy, profesor telewizyjny

Baza OPI:

Ludzie nauki
identyfikator rekordu: o20578
dr hab. Wojciech Pomykało
Dyscypliny KBN: pedagogika
Specjalności: teoria wychowania
Miejsca pracy, zajmowane stanowiska, pełnione funkcje: – Wydział Pedagogiczny WSSE w Warszawie

Biogram: Wydział Pedagogiczny WSSE – kierunek Pedagogika

Dr hab. WOJCIECH POMYKAŁO – prezydent WSSE, prezes Fundacji Innowacja, profesor i założyciel Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie. Specjalista z zakresu teorii i praktyki wspomagania rozwoju osobowości. Pedagog ogólny i teoretyk wychowania. Członek rzeczywisty Akademii Nauk Pedagogicznych i Społecznych w Moskwie i członek rzeczywisty Międzynarodowej Akademii Kadrowej w Kijowie.

Przez długi okres czasu łączył działalność praktyczną w ruchu młodzieżowym i w aparacie politycznym PZPR z prowadzeniem działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej w wielu szkołach wyższych (Akademii Nauk Politycznych, Szkole Głównej Służby Zagranicznej, Uniwersytecie Warszawskim, Wyższej Szkole Teatralnej, Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej).

W 1976 r. obronił w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie doktorat z pedagogiki ogólnej. W 1986 r. w Akademii Nauk Pedagogicznych w Moskwie obronił pracę habilitacyjną (doktora nauk) z zakresu pedagogiki ogólnej. W 1988 r. został powołany na doc. dr hab. w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. W 1992 r. objął stanowisko profesora nadzwyczajnego WSP w Olsztynie. W 1994 r. został powołany na stanowisko profesora nadzwyczajnego w Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach. Od 1996 r. profesor nadzwyczajny WSSE w Warszawie.

Dr hab. W. Pomykało jest głównym twórcą Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie oraz edukacyjnej stacji telewizyjnej EDUSAT.

Jest też jedynym fundatorem i założycielem Fundacji Innowacja (23.01.2004 r. została wpisana pod Nr 5 do rejestru organizacji pożytku publicznego) która powołała WSSE i EDUSAT. WSSE to bardzo nowoczesna uczelnia rozwijająca edukację na poziomie szkoły wyższej z wykorzystaniem wspomagającej roli satelitarnej telewizji cyfrowej. Uczelnia ta zarówno wskutek doboru treści kształcenia jak i zestawu własnych nauczycieli akademickich, charakteryzuje się nie tylko najwyższym poziomem kształcenia ale rzeczywistym pluralizmem naukowych i światopoglądowych oraz ideologicznych ofert składanych studentom.

————-

EDUSAT

Środa,20:45
Salon naukowy prof. Wojciecha Pomykało, Szansa edukacyjna jakiej dotąd nie było
———
Niezalezna.pl, 17-09-2008
Czy prowadząc szkołę językową można stać się ofiarą potkomunistycznej nagonki? Okazuje się, że tak. Przekonała się o tym dr Maria Sicińska – wybitny pedagog i naukowiec. Padła ofiarą nagonki, której przewodzi profesor Wojciech Pomykało – niegdyś etatowy pracownik „Trybuny Ludu”, członek rzeczywisty moskiewskiej Akademii Nauk Pedagogicznych i Społecznych w Moskwie, w czasach PRL gorliwy wyznawca ideologii marksizmu i leninizmu.
Naukowiec na froncie ideologicznym

Prof. Wojciech Pomykało jest członkiem rzeczywistym Akademii Nauk Pedagogicznych i Społecznych w Moskwie oraz członkiem rzeczywistym Międzynarodowej Akademii Kadrowej w Kijowie. Jak sam o sobie pisze w oficjalnym życiorysie na stronach internetowych WSSE, łączył działalność praktyczną w aparacie politycznym PZPR z pracą dydaktyczno-naukową. Był przez dziesiątki lat etatowym publicystą „Trybuny Ludu”, a także redaktorem naczelnym „Oświaty i Wychowania”, pisma dla PRL-owskich nauczycieli, pełnego dyskusji programowych nt. procesów wychowawczych młodzieży w duchu socjalizmu. Autorem takich dzieł, jak choćby to o stosunku Piusa XII do Niemiec hitlerowskich („Ojciec chrzestny faszyzmu”, LSW, 1955 r.), „Kościół milczenia” (Książka i Wiedza, 1967 r.), „10 razy o problemach laicyzacji” (KiW, 1971 r.), „Socjalistyczna strategia wychowawcza” (Wyd. MON, 1972 r.) czy „Kształtowanie ideału wychowawczego w PRL w latach 1944-1977”, KiW, 1977 r. (będącej podstawą pracy doktorskiej późniejszego profesora).

Odpowiedzi: 5

  1. Bardzo dobrye i bezpośrednio trafiające w sedno zagadnienia wykłady człowieka który nadal posiada (mimo wieku) doskonale pracujący umysł a ściślej rozum.
    Panie pfr czy pan wie , iż ten jak to pan określa rząd zaczyna manipulować wikipedią wolną encyklopedią , która, jako pedagog pan wie zapewne , jest „wyrocznią” dla mogę śmiało powiedzieć całej polskiej młodzieży ? Jest to moim zdaniem bardziej niepokojące niż Stan Naszych Uczelni/? Kto za kilka lat będzie w stanie ,jakaż uczelnia pozmieniać tę fałszywą informację z poziomu niższego?

  2. Drodzy Państwo !
    Miałam ogromną przyjemność być słuchaczką wykładów dra Wojciecha Pomykało. Szczerze i z całego serca oddany swojej pracy. Wykłady ciekawe,wspaniałe i co tu dużo mówić takich wykładowców jest coraz mniej.

  3. Pomykało, to stary marcowy harcownik z 1968 roku. To,że tacy ludzie nadal mogą funkcjonować w przestrzeni publicznej jest hańbą dla Polski.

    • Chyba się z Tobą zgodzę. Owijają się w odpowiedniego koloru flagę aby wtopić się w otoczenie i nie wyróżniać się z tłumu. Chorągiewki…..fuiiiii

  4. Przeglądałem książki które jako wycofane otrzymałem od biblioteki aby je oddać na makularurę. Wsród nich była i taka – KSZTAŁTOWANIE IDEAŁU WYCHOWAWCZEGO W PRL. I taka oto myśl przyszła mi do głowy: trzeba mieć naprawdę fantazję i łep jak sklep aby napisać 500 stron bzdur.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 48 obserwujących.

%d bloggers like this: