Włodzimierz Bonusiak – rektor poszukiwany, sekretarz KW

Baza OPI

Ludzie nauki
identyfikator rekordu:  o61667 prof. dr hab. Włodzimierz Bonusiak Dyscypliny KBN: nauki historyczne Specjalności: historia gospodarcza Polski i powszechna Miejsca pracy, zajmowane stanowiska, pełnione funkcje:Instytut Historii URz
Uniwersytet Rzeszowski – Rektor

BONUSIAK WŁODZIMIERZ

Biogram na stronie Instytutu Historii URz

Członkostwo: członek Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce (1986-1988); Rady Naukowej GKBZH w Polsce (1988-1990); przewodniczący Okręgowej Komisji BZH w Polsce (1986-1989); członek zespołu Dydaktyczno-Naukowego Nauk Historycznych MNiSW (1986-1989); członek Rady Naukowej Głównej Komisji BZpNP – IPN (1994-1998); wiceprzewodniczący Towarzystwa Naukowego w Rzeszowie (1983-1989); przewodniczący Towarzystwa Naukowego w Rzeszowie (1990-1992); przewodniczący Towarzystwa Uniwersyteckiego w Rzeszowie (1996-); współpracownik Komisji Wschodnioeuropejskiej PAU (2000-).

CZŁONKOWIE KOMITETU WOJEWóDZKIEGO PZPR W RZESZOWIE

WŁODZIMIERZ BONUSIAK – sekretarz KW PZPR

———

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych b. PRL

BIP IPN

WŁODZIMIERZ BONUSIAK

I sekretarz KZ Politechnika Rzeszowska

kierownik Wydział Nauki, Oświaty i Kultury KW Rzeszów

dyrektor   MSP   KW   Rzeszów

sekretarz ds. Nauki i Oswiaty   KW   Rzeszów

—–

Rzeczpospolita 19.04.2005 

Rektorzy poszukiwani 

Na Uniwersytecie Rzeszowskim faworytem jest obecny rektor, prof. Włodzimierz Bonusiak….w poprzednich wyborach zataił spowodowanie wypadku po pijanemu. Prof. Bonusiak, autor podręczników z zakresu ideologii marksizmu-leninizmu i biografii Józefa Stalina, był sekretarzem KW PZPR w Rzeszow…

——-

Rektor Bonusiak oskarżony

nowiny.24, 7 lipca 2008

Rzeszowska prokuratura oskarżyła prof. Włodzimierza Bonusiaka, rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego o nadużywanie swojej funkcji.

——–

Rektor uniwersytetu działał bezprawnie

GW, 2008-03-04

Rektor nie miał prawa zawiesić dziekana Zamiejscowego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego – orzekł sąd. Choć wyrok jest już prawomocny w Weryni nadal pełniącym obowiązki dziekana jest Marek Koziorowski.

———-

Rektor z wyrokiem recenzentem Bartoszewskiego

GW, 2008-03-05

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, który spowodował po pijanemu wypadek – co zataił przed senatem uczelnianym i opinią publiczną – został powołany przez Uniwersytet Opolski na recenzenta dorobku Władysława Bartoszewskiego.

Prezydium Konferencji Rektorów Polskich napisało wtedy w specjalnym oświadczeniu w grudniu 2002 r., że „wydarzenia, jakie miały miejsce na Uniwersytecie Rzeszowskim, naruszają poważnie dobre zasady akademickie i godzą w autorytet rektorów pozostałych polskich uczelni wyższych”.

Minister edukacji Krystyna Łybacka ukarała prof. Bonusiaka upomnieniem na piśmie za uchybienie godności zawodu nauczyciela.

Jak ustaliliśmy również, kiedy prof. Bartoszewski siedział w PRL-owskim więzieniu, Bonusiak był aktywnym działaczem komunistycznej PZPR. W 1984 r. został członkiem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie, dwa lata później już jego sekretarzem.

Komentarze 2

  1. A w Kielcach prorektorem jest W. Caban (psed. „cios”)
    To jest lustracja i deokomunizacja w wydaniu PiS.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: