Zaciekły obrońca agentów pozywa Zybertowicza

baner8

Michnik znowu pozywa Zybertowicza

Rz

Kolejny proces wytoczył naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik Andrzejowi Zybertowiczowi za to, że ten nazwał go „zaciekłym obrońcą agentów”. Żąda przeprosin i 20 tys. zł na cel społeczny. Zybertowicz chce oddalenia pozwu.

Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył ten cywilny proces do 17 marca, nie decydując się na przesłuchanie obecnego w sądzie Michnika. Zybertowicz nie stawił się – sąd uwzględnił wniosek jego pełnomocnika mec. Barbary Kondrackiej o odroczenie sprawy. Pełnomocnik Michnika, radca prawny Piotr Rogowski, wnosił o przesłuchanie samego powoda i o zakończenie procesu.

Przyczyną procesu jest wypowiedź Andrzeja Zybertowicza, obecnie doradcy prezydenta RP, dla „Rz” z 2008 r., w której oświadczył, że pozwało go „dwóch agentów i ich zaciekły obrońca”. Michnik poczuł się tym dotknięty i pozwał Zybertowicza o ochronę dóbr osobistych, domagając się od niego przeprosin w „Rz” i wpłaty 20 tys. zł na zakład dla niewidomych w Laskach.

– Użycie tego określenia to usprawiedliwiona opinia, uzasadniona dotychczasową postawą redaktora Michnika w wielu jego artykułach – powiedziała mecenas Kondracka. Przypomniała wypowiedź Michnika, że szef MSW z lat 80 gen. Czesław Kiszczak jest człowiekiem honoru

————

Proces za nazywanie rzeczy

Bronisław Wildstein, Rz 16-01-2009

W Polsce jedyną karą dla byłych agentów jest ich ujawnienie. Czy ktoś, kto zrobił wszystko, aby ich nie ujawniać, nie jest ich obrońcą? Obrona jego nie polegała tylko na potępianiu każdej formy lustracji. Było nią poparcie, jakiego, jeśli nie osobiście Michnik to kierowana przez niego gazeta, udzielali każdemu ujawnionemu agentowi. A więc nazwijmy rzecz po imieniu. Chcąc nie chcąc jest Michnik zaciekłym obrońcą agentów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: