Esbecy pomagają agentom

baner10

Esbecy za pieniądze wyciągną cię z kłopotów

tvn.24

Pojawiła się pierwsza firma, która oficjalnie pomaga osobom posądzanym o pracę dla SB. Według dziennika „Polska”, firma ta współpracuje z byłymi esbekami, a jej usługi obejmują pomoc prawną i analizę dokumentów zgromadzonych w IPN. – Dobrze, że jest firma, która broni zaszczutych – mówi dziennikarzom Jerzy Wenderlich z SLD.

Dziennikarze gazety „Polska” dotarli do warszawskiej firmy Wersja, która pomaga w wydostaniu się z tarapatów osobom posądzanym o współpracę z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. Za wstępną ocenę teczek trzeba zapłacić 300 złotych. Natomiast konsultacja prawna i znalezienie słabych punktów teczki kosztują już kilka tysięcy złotych. Kto świadczy takie usługi? Dziennik „Polska” ustalił, że firma Wersja ma w swojej stajni byłych esbeków.

———–

Grozi Ci proces lustracyjny? Byli esbecy chętnie pomogą

Polska

Posądzają cię, że byłeś agentem SB? Warszawska firma Wersja, która ma w swojej stajni byłych esbeków, pomoże ci wydobyć się z tarapatów – ustaliła „Polska”.- Jeżeli ta firma uczciwie broni ludzi, to w porządku. Ale jeśli namawia do krzywoprzysięstwa, to popełnia przestępstwo – ocenia poseł Andrzej Czuma z PO. – Dobrze, że jest firma, która broni zaszczutych – ripostuje Jerzy Wenderlich z SLD.

———–

Obrona agentów wiecznie żywa

Polska

Rynek jest wspaniały. Wypełnia każdą lukę. Jest popyt, znajdzie się i podaż. Tak jest z opisywaną dziś przez „Polskę” firmą Wersja, która ma pomagać w zacieraniu śladów agenturalnej przeszłości. Wystarczy, że donosiciel dostarczy dokumenty, a „firma” mu pomoże. Wskaże, jak wprowadzić w błąd sąd i całą lustracyjną machinę. Ale Wersja jest tylko małą częścią antylustracyjnej układanki. Jest nic nieznaczącym ogniwem w zaciemnianiu rzeczywistości.

Jej istnienie – poza ograniczonymi pewnie możliwościami utrudniania lub reżyserowania procesów sądowych – ma głównie znaczenie symboliczne. Fakt, że firma nawet nie próbuje ukryć swoich celów, pokazuje, że drwienie sobie z agenturalnej przeszłości stało się w Polsce trendy. Rozliczenia z przeszłością i nazywanie kanalii po imieniu staje się symbolem głupoty, zacofania, nienawiści i wszystkiego, co najgorsze i najbrzydsze. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: