Ponowne wystąpienie do władz UJ w sprawie weryfikacji kadr akademickich

baner-weryfikacja

Ponowne wystąpienie do władz UJ

w sprawie weryfikacji kadr akademickich


L.Dz. 9/ 02/2009/1

Kraków, 9 lutego 2009 r.

 

Józef WIECZOREK

ul. Mariana Smoluchowskiego 4/1

30-069 Kraków

 

Senat i Rektor

Uniwersytetu Jagiellońskiego

ul. Gołębia 24

31-007 Kraków

 

Wystąpienie

 

Uprzejmie informuję, że do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej, tj. ani pozytywnej, ani negatywnej, odpowiedzi na „Roszczenie informacyjne w sprawie weryfikacji kadr akademickich w latach 1982-1989 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim.” L.Dz. 7/ 11/2008/1 z dnia 7 listopada 2008 r. które złożyłem w Sekretariacie Ogólnym UJ, a zakończyłem słowami : „Z oczekiwaniem na rzetelną i skuteczną odpowiedź”.

Rozumiem, że władze UJ, odpowiedzialne za dokonywanie politycznych weryfikacji na uczelni w czasach komunistycznych, nie chcą się z tym okresem rozliczyć, nie są zdolne do udzielenia rzetelnej odpowiedzi, co sugeruje, że tak naprawdę komunizm na UJ do tej pory się nie skończył, a informacje medialne o skończeniu się komunizmu 4 czerwca 1989 r. były nieuprawnione.

Czuję się upoważniony, a nawet zobligowany, do informowania polskiego społeczeństwa o rzeczywistości panującej na UJ, w wyniku wyrejestrowania z systemu nauki ludzi niewygodnych, bo mówiących prawdę , czyli czyniących to, co do nich należy, i objęcia funkcji decyzyjnych przez wybitnych specjalistów od manipulacji, dezinformacji, zakłamywania historii i teraźniejszości.

Ostatnie wydarzenia na UJ dotyczące niemerytorycznej oceny dr Marka Migalskiego jasno wskazują na kontynuację metod niemerytorycznej, politycznej weryfikacji naukowców, tak silnie zakorzenionych w sercach i umysłach demokratycznej większości beneficjentów systemu komunistycznego.

W nawiązaniu do: „Stanowisko Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczące decyzji Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych z dnia 13 stycznia 2009 r.„ w którym czytamy:

Tendencyjne (bo bez sprawdzenia faktów) relacjonowanie wydarzeń przez część mediów jest niestosowne, a wnioski często nierzetelne. Szczególnie w tych przypadkach, kiedy odpowiedzialność za wynik głosowania pojedynczych członków Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych przenoszona jest na cały Uniwersytet Jagielloński. 

wyjaśniam co następuje:

W relacjonowaniu wydarzeń nie tylko współczesnych, ale i ubiegłych zawsze kierowałem się zasadą konieczności sprawdzenia faktów, dlatego też wystosowałem do władz uczelni n-tą ilość roszczeń informacyjnych, na ogół bezskutecznych i to władze UJ tendencyjnie (bo bez sprawdzenia faktów, lub ich utajnianie, lub nimi manipulowanie) relacjonują wydarzenia ( np. ocenianie naukowców) dezinformując całe społeczeństwo, ukrywając przy tym własne, niekiedy wręcz haniebne, poczynania.

Za taki stan rzeczy odpowiedzialności nie ponoszą pojedynczy członkowie społeczności akademickiej, lecz całe władze UJ, kompromitujące swymi poczynaniami cały Uniwersytet Jagielloński.

Jeśli jest inaczej, to proszę o rzetelne ustosunkowanie się do moich roszczeń informacyjnych, gdyż ich ignorowanie ze strony władz uczelni jest niestosowane i niedopuszczalne.

W oczekiwaniu na rzetelne i sprawdzone fakty dotyczące roszczeń informacyjnych

Józef Wieczorek

Reklamy

Komentarze 3

 1. Wszystkie Polskie uczelnie z okresu PRL sa sa cos odpowiedzialne
  w sensie prawa i konstytucji USA.
  Pracownicy tych uczelni podobnie jak studenci przeciez pracowali
  pod przysiego lojalnosci na bandyckie ideologie spoleczne i okupacyjne sojusze wojskowe rzadow marionetkowych podleglych ZSSR-.
  Jedynym logicznym rozwiazaniem bylaby wiec likwidacja
  wszystkich uczelni, panstowych, zabezpieczenie mienia i zbadanie jaka
  czesc tego mienia pochodzi z grabiezy aktem PKWN.
  W przypadku weryfikacji pracownikow nowych uczelni nalezy
  uwzglednic glownie nie ich wspolprace ze sluzbami bezpieczenstwa (wykluczajaca ich obocnosci w istytucjach panstwowach z zsasady) ale rowniez:

  Czy pracownik uczelni PRL uzywal zasadniczej sluzby
  wojskowej do naganiania na studia wyzsze w PRL – jest
  to warunek wazniejszy niz np. wymuszone glodem i
  atmsfera szeregowe czlonkostwa w PZPR etc.. i czy
  straszyl lub inwigilowal do wladz wojskowych studentow ta sluzba
  w razie rezygnacji lub zwolnienia ze studiow.

  Czy pracownik uczelni PRL wydawal opinie na temat
  prac naukowych, mysli pisanej i jakielkolwiek innej mysli
  jak obraz czy film wobec Polakow na emigracji a wszczegolnosci
  azylantow przeciwko PRL na obych uczelniach sczegolnie
  w USA.

  Nalezy przy tym uniewaznic wszelkie dyplomy i stopnie naukowe
  wydane przez komunistyczne panstwo Polskie, a ich
  odswierzenie pod przysiega lub bez niej zostawic
  wyzszym uczelniom na podstwaie dorobku naukowego.

 2. […] Sprawa weryfikacji kadr akademickich na UJ Napisane dnia luty 12, 2009 przez nfajw Ponowne wystąpienie do władz UJ […]

 3. […] Józefa Wieczorka, Jasełka akademickie z rektorem UW w roli Heroda, Ponowne wystąpienie do władz UJ w sprawie weryfikacji kadr akademickich, ‘Lista Wyrozumskiego’ – represjonowanych pracowników i studentów UJ w PRL–u., Powracająca […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: