Lustracja, czyli napiętnowanie zła i poniechanie zemsty

baner3

Warto też pamiętać, że część kadry akademickiej należała do PZPR.

Te osoby, z racji sprawowanych przez siebie funkcji partyjnych, zajmowały się działalnością społecznie niesłychanie szkodliwą – będąc częścią aparatu przemocy, wymuszały dominację miernoty nad błyskotliwością.

A jednocześnie nie musiały podpisywać żadnych zobowiązań do współpracy ze służbami specjalnymi PRL. Były bowiem ich dobrowolnymi współpracownikami.

 I to właśnie oni ponoszą moralną odpowiedzialność za ogromne morze zła i głupoty, którego ofiarą padły całe rzesze polskiej młodzieży kształcącej się w uczelniach wyższych.

Bo nauczyciel akademicki

(podobnie jak sędzia czy prokurator),

który nie reprezentuje standardów moralnych i jest podatny na naciski polityczne,

po prostu narusza prawa obywatelskie swoich studentów.


Jeśli zaś chodzi o tych, którzy formalnie zadeklarowali współpracę z aparatem przemocy, produkowali raporty i donosili na ludzi ze swego środowiska zawodowego, to ich działania w kategoriach dobra i zła nie są ani niejasne, ani relatywne. Bo skutkiem było szerzenie się już nie miernoty, jak we wcześniejszym przypadku, lecz zła, czystego zła. 

Bronisław Misztal Lustracja, czyli napiętnowanie zła i poniechanie zemsty

Komentarze 3

  1. „Bo nauczyciel akademicki (podobnie jak sędzia czy prokurator), który nie reprezentuje standardów moralnych i _jest podatny na naciski polityczne_, po prostu narusza prawa obywatelskie swoich studentów.”

    Taki atak na dra Migalskiego na NFA?

  2. Proszę czytać ze zrozumieniem. Tekst był napisany kilka lat temu a autor chyba nic o Migalskim nie wiedział. Rzecz dotyczy TW i ich miłośników czyli tych co m.in. Migalskiego załatwiali.
    Niestety, jak widać, deprawacja środowiska akademickiego osiągnęła dno i niewielu już potrafi odróżnić zło od dobra. Jeśli ktoś podpisał pakt z diabłem, jak wielu akademickich beneficjentów akademickich, to niewiele ma szans aby się z tego wyzwolić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: