System 09 – teraźniejszość przez pryzmat Okrągłego Stołu

baner4

System 09 –Bez święta

Z okazji rocznicy obrad Okrągłego Stołu autorzy cyklu przyglądają się współczesnej Polsce, próbując odpowiedzieć na pytania: co wyłoniło się z procesu transformacji?

Czy tak musiał ten proces przebiegać?

Czy model, w jakim funkcjonujemy, jest trwały?

Gdzie są jego słabe punkty?

Część pierwsza cyklu, „Bez święta”, jest próbą rekonstrukcji wielkiej przemiany i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, co z niej zostało i czy jesteśmy z niej dumni?

Także ‚akademicki’ punkt widzenia  m.in. wypowiedzi Bronisława Misztala,  autora znanego i z NFA –  Lustracja, czyli napiętnowanie zła i poniechanie zemsty

Komentarze 2

 1. Kto się boi „Systemu 09″? Wyślij list do TVP
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/kto_sie_boi_systemu_09
  Tydzień temu „Systemu 09″ opowiadał o okrągłym stole widzianym oczami politycznych outsiderów. Drugi odcinek miał dotyczyć rozwoju kapitalizmu w Polsce i pokazywać „jak na przestrzeni dwudziestu lat pieniądz kolonizował kolejne aktywności społeczne, jak kolonizował kolejne zawody, jak zawłaszczał inteligencję, twórców, naukowców, rolników”. Przed północą autorzy wysłali jednak do znajomych enigmatyczną informację: „Program został nagle zdjęty przez TVP. Podobno będzie emitowany w marcu”. Co się stało? – Otrzymałem e-mail w tej sprawie, ale nie było w nim nic na temat przyczyn przeniesienia programu – mówi portalowi Fronda.pl Andrzej Horubała, współautor „Systemu 09″…

 2. http://www.fronda.pl/news/czytaj/system_09_przedpremierowo._tylko_w_siedzibie_fronda.pl
  Zapraszamy na wyjątkową projekcję. 27 lutego w siedzibie naszej redakcji odbędzie się pokaz drugiego odcinka „Systemu 09″. Po projekcji, dyskusja z udziałem Autorów.

  Program został niedawno zdjęty z anteny w dziwnych okolicznościach, jednak szef TVP2 Wojciech Pawlak zapewnia, że wróci na antenę 5 marca – o 22.20 zostanie wyemitowany drugi odcinek cyklu poświęcony rozwojowi kapitalizmu w Polsce. Dowiemy się „jak na przestrzeni dwudziestu lat pieniądz kolonizował kolejne aktywności społeczne, jak kolonizował kolejne zawody, jak zawłaszczał inteligencję, twórców, naukowców, rolników”. W redakcji portalu Fronda.pl będzie go można zobaczyć o tydzień wcześniej. Naszymi gośćmi będą autorzy „Systemu 09″, Wojciech Klata i Andrzej Horubała.

  Serdecznie zapraszamy w piątek 27 lutego o godz. 19.30 do siedziby portalu Fronda.pl przy ul. Marszałkowskiej 55/73 lok. 68A (domofon 168) w Warszawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: