Decydujące kryteria awansu akademickiego (po marcu 1968 r.)

baner-historia-prl2

Decydujące kryteria awansu akademickiego po marcu 1968

( na przykładzie Krakowa – wg danych archiwów PZPR)

Wydział Kultury, Nauki i Oświaty KW przedstawia do decyzji SEKRATARIATU KW w nioski w sprawie awansu pracowników naukowych ośrodka krakowskiego

(pominięto dane personalne i drugorzędne kryteria pozapolityczne)

TB. dr Członek PZPR – Znany działacz młodzieżowy w Uniwersytecie, aktywista partyjny. Pełni szereg odpowiedzialnych funkcji, był członkiem egzekutywy, a następnie sekretarzem OOP na Filologii, członkiem KU PZPR, ostatnio został sekretarzem KU PZPR. W wydarzeniach marcowych zaprezentował właściwą postawę polityczną, był niezwykle aktywny.

Wniosek o mianowanie docentem na Wydziale Filologicznym UJ – pozytywny

———— 

WD. dr Członek PZPR – Jako członek PZPR należy do grona aktywnych działaczy, był kilkakrotnie wybierany w skład egzekutywy POP, prezentując ją w kolegialnych organach szkoły. W marcu wykazał właściwa postawę polityczną.

Wniosek o mianowanie docentem w WSE pozytywny

——-

JF.dr Członek PZPR – Podczas studiów działał w ZMP, po wstąpieniu do PZPR wchodził w s kład KU PZPR, pełnił w latach 1963-1965 obowiązki II sekretarza. W dniach marcowych wykazał zdecydowaną postawę i ofiarność w przywróceniu normalnego toku pracy uczelni.

Wniosek o mianowanie docentem na Wydziale Rolnym w WSR – pozytywny

——–

K.J. dr Członek PZPR , poprzednio-PPR. Wieloletni działacz partyjny przez szereg lat był członkiem egzekutywy, II sekretarzem, a w końcu I sekretarzem POP PZPR. Był tez cenionym wykładowca WUML-u w Krakowie..

Wniosek o mianowanie docentem na Wydziale Produkcji i Obrotu Towarowego – pozytywny

———-

T.J. dr Członek PZPR – Aktywnie pracowała w ZMP, w POP PZPR pełniła funkcję organizatora grupy partyjnej, członka i I sekretarza OOP. Pryncypialna w działalności politycznej.

Wniosek o mianowanie docentem na Wydziale Geograficzno-Biologicznym – pozytywny

———–

FK – dr Członek PZPR , Aktywnie uczestniczy w procesie wychowawczym. Długoletni aktywista PZPR, dał się poznać jako człowiek ideowo zaangażowany, politycznie wyrobiony, co znalazło wyraz między innymi w postawie podczas zajść marcowych. Pełni szereg odpowiedzialnych funkcji, lektor KW PZPR, członek Komitetu ds. Rolnictwa KW PZPR, Radny WRN.

Wniosek o mianowanie docentem w Wyższej Szkole Ekonomicznej – pozytywny

————

MK dr Członek PZPR – Wymieniona należy do czołowego aktywu partyjnego. Swą działalność rozpoczęła od ZMP, w którym pełniła szereg odpowiedzialnych funkcji, przez kilka kadencji była członkiem KU PZPR. Pryncypialna w działalności politycznej, cieszy się dużym autorytetem w środowisku.

Wniosek o mianowanie docentem w Katedrze Geografii Regionalnej WSP – pozytywny

———-

GK dr Członek PZPR – Długoletni działacz partyjny, pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji partyjnych i społecznych, m.in. był członkiem i sekretarzem egzekutywy OOP. W okresie wydarzeń marcowych należał do ścisłego grona kierującego całokształtem wysiłków zmierzających do przywrócenia normalnego toku pracy w uczelni.

Wniosek o mianowanie docentem w Katedrze Szczegółowej uprawy Roślin – pozytywny

———

JK dr Członek PZPR – Niezwykle aktywny i oddany działacz partyjny, pryncypialny w działalności politycznej. Przez wiele lat pełnił odpowiedzialne funkcje partyjne, był organizatorem grupy partyjnej, członkiem KU PZPR, ostatnio kieruje organizacją partyjna na biologii.

Wniosek o mianowanie docentem w Katedrze Botaniki WSP – pozytywny

————-

A.L dr inż Członek PZPR – W pracy społecznej i politycznej – bardzo aktywny. Wielokrotnie pełnił funkcję członka Egzekutywy KU AGH. Był także I Sekretarzem tej organizacji. Aktualnie jest I sekretarzem POP Wydziału Metalurgicznego. W czasie wypadków marcowych umiejętnie organizował aktyw pracowniczy i młodzieżowy skupiając do wokół Partii.

Wniosek o mianowanie docentem etatowym. Opinia o wniosku pozytywna.

———-

JR dr Członek PZPR W czasie wydarzeń marcowych należał do grupy najbardziej ofiarnych aktywistów partyjnych.

Wniosek o mianowanie docentem etatowym. Opinia o wniosku pozytywna.

————–

RS – dr inż – Mimo, że nie jest członkiem partii w marcu bardzo aktywnie propagował jej założenia ideowe dążąc do zaprowadzenia porządku w Uczelni

Wniosek o mianowanie docentem etatowym. Opinia o wniosku pozytywna.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

LJ.dr. Hab. – Zdaniem towarzyszy z POP w UJ dr J. neguje przemiany socjalistyczne dokonujące się w naszym kraju, czemu dał szczególnie wyraz w wydarzeniach marcowych. Ich zdaniem też dr J. nie daje gwarancji prowadzenia pracy dydaktyczno-wychowawczej zgodnej z linią partii.

Opinia wydziału o wniosku : nie akceptować sprawy etatyzacji w UJ oraz przenieść z uczelni do pracy w IBJ.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

J.J. Prof. dr hab.Wniosek o mianowanie profesorem zwyczajnym

Z wymienionymi walorami naukowymi nie idzie jednak w parze jego postawa polityczna, która szczególnie ujawniła się w marcu br. W wyniku tego spowodowano wyprowadzenie prof. J z senatu UJ. Opinia wydziału o wniosku – negatywna

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: