Komentarze 3

 1. Tak to wygląda też na uczelniach gdzie związki zawodowe walcza o prawa nabyte także TW do etatowego bytu, nie troszcząc się o tych co przez TW ( w symbiozie z PZPR- nomenklaturowe wladze uczelni) byli nękani, pozbawiani warsztatów pracy, etatów itp .

 2. Środowisk niezlustrowanych i niezdekomunizowanych jest ci u nas w tej niby-wolnej i niby-demokratycznej RP dostatek. Służby specjalne, służby dyplomatyczne, aparat sprawiedliwości i, oczywiście, środowisko akademickie.
  Nawet napływ ludzi nowych, młodych nie rozwiązuje do końca sprawy, bo przecież „stare kadry” mają dzieci, które też trzeba gdzieś korzystnie usytuować.
  Tylko rewolucyjne zmiany mogą sprawę pchnąć do przodu…

 3. Jak tak dalej pójdzie to wkrótce okres „pracy ” w charakterze TW będzie można dopisać jako okres zatrudnienia w szczególnych warunkach co daje prawo do emerytury w obniżonym wieku 60 lat.
  W końcu taka funkcja to robota na dwóch etatach , załóżmy pracował taki przy maszynie i jednocześnie musiał kukać dookoła a to groziło wypadkiem np oderwania palców albo innym wciągnięciem przez maszynę .
  Co gorsza w świetle prawa pracy zawarcie z oficerem SB umowy jaką było podpisanie zobowiązania jest niczym innym jak zawarciem umowy o dzieło .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: