Zwolnienie Warota to zemsta esbeków i ich agentów

baner

Zwolnienie Warota to zemsta esbeków i ich agentów

Debata

Żądamy przywrócenia Pawła Warota do pracy w IPN i zapewnienia mu warunków do kontynuacji jego pracy – napisała Solidarna Polska w Olsztynie w Liście Otwartym do prezesa IPN dra Łukasza Kamińskiego.
To już kolejna organizacja, która występuje w obronie Pawła Warota. W Liście czytamy m.in.:
„Decyzję o zwolnieniu go z pracy w olsztyńskiej delegaturze IPN uważamy za tendencyjną, niesprawiedliwą i niesłuszną. Okoliczności podjęcia tej decyzji nie pozostawiają złudzeń, iż jest to akt zemsty politycznej dawnej agentury SB i nomenklatury PZPR na młodym historyku. (…).
Paweł Warot podjął się i realizował w ramach obowiązków zawodowych w IPN badania historyczne dotyczące agentury SB w środowiskach naukowych Olsztyna. Wynikiem tych badań były liczne publikacje o Tajnych Współpracownikach Służby Bezpieczeństwa wśród kadry naukowej i dydaktycznej dawnej Akademii Rolniczo-Technicznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie….

…..

– Jeśli List Otwarty nie odniesie skutku, kolejnym naszym krokiem będzie powołanie ponadpartyjnego, ogólnopolskiego komitetu obrony Pawła Warota – mówi Jacek Pachucki z Solidarnej Polski. – Liczymy, że komitet skupi wszystkie siły solidarnościowe, narodowe i patriotyczne. Nie wolno nam pozostawić Pawła Warota samemu sobie. Musimy dać do zrozumienia władzy, że przekroczyła czerwona linię i że nigdy zwolnienia odważnego historyka nie uznamy. Jego zwolnienie ma wymiar symbolu. Jeśli teraz nie zareagujemy i wspólnie nie wystąpimy, to będą kolejne zwolnienia i kolejne szykany wymierzone w ludzi, których jedyną winą będzie to, że nie chcą uczestniczyć w kłamstwie władzy.

CAŁY LIST CZYTAJ TUTAJ
List_SP_IPN_Warot.pdf

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: