Paweł Warot, który ‚wyrywał chwasty wyrosłe wśród kwiatów polskiej nauki’ wygrał z IPN (mimo braku powietrza na sali sądowej)

mobbing lektura

IPN musi wypłacić odszkodowanie Pawłowi Warotowi, którego w zeszłym roku zwolniono z pracy w Instytucie

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/ipn-musi-wyplacic-odszkodowanie-pawlowi-warotowi-ktorego-w-zeszlym-roku-zwolniono-z-pracy-w#comment-199746

..po ponad roku od zwolnienia Paweł Warot wniósł pozew do sądu pracy w Olsztynie. Chciał uznania wypowiedzenia umowy o pracę w IPN za bezskuteczne lub odszkodowania. Proces rozpoczął się dziś i jest decyzja – IPN musi zapłacić Warotowi odszkodowanie.

Paweł Warot to najbardziej rozpoznawalny i ceniony przez środowiska niepodległościowe oraz kombatanckie historyk olsztyńskiej Delegatury IPN, zwolniony ponad rok temu z pracy w Instytucie….

Paweł Warot zdobył duże uznanie przede wszystkim artykułami publikowanymi na łamach Debaty i Expressu Olsztyn, w których ukazywał mechanizmy działania olsztyńskiej bezpieki. Demaskował w nich też agenturalną przeszłość wielu miejscowych prominentów, w tym m.in. Cypriana Rogowskiego, dziekana Wydziału Teologii UWM, Andrzeja Hopfera, rektora ART oraz Zoi Jaroszewicz-Pieresławcew, dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM.

W swoich publikacjach i artykułach wykazał się rzadko już raczej spotykaną rzetelnością naukową oraz cywilną odwagą. Realizując projekty badawcze IPN nigdy nie sprzeniewierzył się zasadom warsztatu historyka, nie uległ naciskom i szantażom opisywanych przez siebie tajnych współpracowników bezpieki czy funkcjonariuszy SB……- Paweł Warot demaskował agenturalną przeszłość wielu olsztyńskich naukowców. Można powiedzieć, że wyrywał chwasty wyrosłe wśród kwiatów polskiej nauki – mówił Falkowski.

IPN zapłaci odszkodowanie zwolnionemu z pracy historykowi Pawłowi Warotowi

http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/4610-ipn-zaplaci-odszkodowanie-zwolnionemu-z-pracy-historykowi-pawlowi-warotowi-najnowsze-slajd.html

Debata

…Przybyłą licznie na rozprawę publiczność sędzia Barbara Kokoryn wyprosiła z sali, gdyż jej zdaniem sala była za mała. Odrzuciła też prośbę dziennikarza Adama Sochy, by chociaż on mógł zostać. Sędzia stwierdziła, że w salce jest za mało powietrza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: