Wybory do Centralnej Komisji do spraw stopnia i tytułu bez lustracji i dekomunizacji systemu akademickiego

baner

Wybory do Centralnej Komisji do spraw stopnia i tytułu bez lustracji i dekomunizacji systemu akademickiego

https://blogjw.wordpress.com/2016/10/14/wybory-do-centralnej-komisji-do-spraw-stopnia-i-tytulu-bez-lustracji-i-dekomunizacji-systemu-akademickiego/

……..Oszukuje się  społeczeństwo, że lustracja i dekomunizacja się zdezaktualizowały, bo to było dawno i mamy nowe generacje.

Tych, którzy są ich ofiarami wśród kandydatów – brak, i przez lata robiono wszystko aby ich nie było, wiec po co rozdzierać szaty nad kandydatami ?!

Gdyby środowisko akademickiego chciało rzeczywiście naprawić system akademicki winno zbojkotować wybory do CK, o ile nie zostanie przedstawiony program dobrej zmiany systemowej, otwarcia systemu na naukę światową, a nie wsobną…..

Komentarze 4

  1. Nie racji autor tego komunikatu. Każdy kandydat na członka Centralnej Komisji Do Spraw Stopni i Tytułów musi być zlustrowany. Po co zatem tworzyć demagogiczne teksty?

  2. Demagogiczne jest twierdzenie, że lustracja i dekomunizacja się zdezaktualizowały, czyli że prawda sie zdezaktualizowała ! Prosze o wykaz przynależności partyjnej w PRL kandydatów do CK, oraz karier np.w podczas stanu wojennego i w okresie transformacji.

  3. Nie napisałem, że się zdezaktualizowały. Proszę czytać ze zrozumieniem, a nie z bielmem na oczach. Każdy członek CK musi być lustrowany, czy mu się to podoba, czy nie. Jeśli zna pan ustawę lustracyjną, to wie, o czym piszę. W tym sensie ten wpis jest demagogią. Za dwadzieścia lat będą rozliczać z przynależności partyjnej dzisiejszych uczonych , i to zarówno z tej z lewej, centrowej, jak i prawej strony.

  4. Nie napisał Pan o dezaktualizacji ale piszą inni i jest to demoiagogia przyjeta z radością w srodowisku.Minister sam twierdzi, że środowisko winno sie samo oczyścić choć tego nie chce i wszyscy o tym wiedzą od lat. Ja lustracje traktuje szerzej i dlatego srodowisko lustruje tak jak kiedyś lustrowano majątki ziemskie. Nie wszystko jest w teczkach SB ( wiekszość zniszczona). Sam pan pisze o rozliczeniach za lat dwadzieścia a nie dzisiaj ! Dobrze zatem wcześniej pomyśleć zanim sie napisze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: