Nagroda dla prowadzącego „dialog” z SB

TW.PNG

Nagroda dla prowadzącego „dialog” z SB

Jutro 2 marca 2018 r. o godz. 12 w auli krakowskiej uczelni Ignatianum ( ul. Kopernika 26, Aula) nastąpi wręczenie nagrody dla ks .prof. Michała Czajkowskiego – TW ‚”Jankowski”, który przez lata, aż do śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, prowadził „dialog” ze służbą bezpieczeństwa SB, także z Adamem Pietruszką.

Ta znana już od lat działalność jakby nie przeszkadzała polskim ‚elitom’ wyróżniać tej mrocznej postaci szkodzącej Kościołowi.

Nagrodę przyznała kapituła pod przewodnictwem prof. Wiesława Nowaka, rektora najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zatrudnia – jak gdyby nigdy nic – w swych murach, tak jawnych, jak i tajnych współpracowników systemu zła, systemu kłamstwa, rezygnując jednocześnie z poszukiwania prawdy do czego uniwersytet jest powołany i na co jest finansowany.

Oczywiście w biogramie uzasadnieniu nagrody dla TW całkowite pominięto jego ‚osiągnięcia’ w dialogu z SB !

Fałszowanie życiorysów/ historii stało się standardem nie tylko najstarszej polskiej uczelni, wzorcowej dla innych, standardem z udziałem/przyzwoleniem etatowych historyków.

Milczenie wobec takich faktów jest przyzwoleniem na zło, na staczanie się polskich uczelni formujących w takim duchu młode pokolenia Polaków.

Jeśli nie jesteś obojętny na taką degrengoladę przyjdź jutro na uroczystość i daj świadectwo swojej postawie wobec niedopuszczalnego zła

Podano nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

http://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/138905015

T.w. „Jankowski” -historia współpracy

http://labo-old.wiez.pl/teksty.php?tw_jankowski_historia_wspolpracy

Michał Czajkowski – ks.prof. biblista, TW „Jankowski”, powracający publicysta

https://lustronauki.wordpress.com/2009/01/02/michal-czajkowski/

Dokumentacja Wręczania Nagrody dla Agenta SB

https://www.facebook.com/events/377620966035214/?active_tab=discussion

Komentarze 4

 1. Śmieszą mnie ci wszyscy kłamliwi parszywcy swoją pewnością, że są w stanie kogoś oszukać…niestety…za wszystko trzeba zapłacić…taki jest Absolut… absolutnie, kosmicznie sprawiedliwy…

 2. „Jutro 2 marca 2018 r. o godz. 12 w auli krakowskiej uczelni Ignatianum ( ul. Kopernika 26, Aula) nastąpi wręczenie nagrody dla ks .prof. Michała Czajkowskiego – TW ‚”Jankowski”, który przez lata, aż do śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, prowadził „dialog” ze służbą bezpieczeństwa SB, także z Adamem Pietruszką.

  Ta znana już od lat działalność jakby nie przeszkadzała polskim ‚elitom’ wyróżniać tej mrocznej postaci szkodzącej Kościołowi.”

  No cóż, przecież z kolei kard. Agostino Bea, niedługo przed rozpoczęciem obrad II Soboru Watykańskiego, odwiedził siedzibę pewnej bardzo wpływowej i ekskluzywnej loży masońskiej. Czy ktoś w ogóle o tym pamięta ? Kard. Bea zadał wtedy pytanie, czego masoni oczekują od Soboru, w odpowiedzi usłyszał: „Wolności religijnej.” (piusx org pl/kryzys/oni-Jego-zdetronizowali/29). II Sobór Watykański przegłosował potem, m.in. dekret o wolności religijnej (NIE należy jej mylić z tolerancją religijną), w postaci dokumentu „Dignitatis humanae”. O postaciach takich, jak ów ksiądz, o którym mowa w tym niusie, wie już chyba niemało ludzi, ale o postaciach takich, jak np. kard. Bea, czy kard. Rampolla del Tindaro – wie chyba niewielu. Inną taką postacią był abp Annibale Bugnini – współprojektant (razem z protestanckimi ekspertami) Nowego Porządku Mszy („Novus Ordo Missae”; „Novus Ordo”; w skrócie „NOM”), wg którego, w większości kościołów, są odprawiane obecnie tzw. „Nowe Msze” – Msze posoborowe. Ks. Prof. Michał Poradowski w swojej książce pt.”Problemy II Soboru Watykańskiego”, przytacza nawet fragment korespondencji (opublikowany przez czasopismo „30 Giorni”), pomiędzy ks. Bugninim a pewną lożą masońską.
  Przysłowiowa kropka nad „i”: na II Soborze Watykańskim, ANI SŁOWEM nie potępiono zbrodni komunizmu.

 3. Jeszcze tytułem uzupełnienia, odnośnie abp Bugniniego. Sprawę tę opisywał m.in. Michael Davies (zmarły w 2004 r.), w swojej książce pt. „Nowa Msza papieża Pawła”. Otóż, pewien bardzo znany ksiądz pracujący w Rzymie, po wejściu w posiadanie dokumentów świadczących, wg niego, o przynależności abp Bugniniego do masonerii, przedstawił te dokumenty Pawłowi VI, w efekcie tego, abp Bugnini został wydalony z Watykanu, w trybie natychmiastowym, w 1975 r. Davies przytacza fakt, że prosił owego księdza o szczegóły i w odpowiedzi usłyszał od niego cyt.”Żałuję, że nie jestem w stanie spełnić Pana prośby. Tajemnica, która otacza oskarżenie (w konsekwencji którego abp Bugnini został zmuszony do odejścia) należy do kategorii ‚top secret’ – i taką musi pozostać. Powody tego są wielorakie. Fakt, że wspomniany hierarcha został natychmiast usunięty ze swego stanowiska, mówi sam za siebie. Oznacza to, że <> były bardziej niż przekonujące.” (z: Michael Davies, „Nowa Msza papieża Pawła”, przełożył Tomasz Maszczyk, Wydawnictwo „Te Deum”, Warszawa 2014). Oczywiście, teoretycznie jest możliwe, że Paweł VI zdymisjonował abp Bugniniego (i rozwiązaniu kongregacji, którą kierował), z powodów nie mających nic wspólnego z ową dokumentacją, mającą dowodzić, że abp Bugnini był masonem. Jednakże, cała ta sprawa wygląda na dość podejrzaną. Michael Davies pisze w ww. książce m.in. o liście abp Bugniniego do „Homiletic and pastoral Review” z maja 1980 r., w którym abp Bugnini nazwał go „kłamcą”, zaś znajomych Daviesa, „zawodowymi kłamcami” i dalej: „W swym liście abp Bugnini powtórzył swe zaprzeczenie z 1976 roku, jakoby kiedykolwiek był członkiem masonerii. Podkreślam, że nigdy nie twierdziłem, iż potrafię dowieść przynależności arcybiskupa do masonerii, a jedynie to, że został on usunięty ze stanowiska przez Pawła VI, ponieważ papież uważał go za masona.” Dalej Davies, na poparcie ww. swoich słów, cytuje fragment wspomnień abp Bugniniego, wydanych pośmiertnie i opublikowanych po włosku w 1983 r., a po angielsku w 1990 r. Mianowicie, Abp Bugnini odnośnie swego zwolnienia i rozwiązania Kongregacji Kultu Bożego, napisał: „Jakie powody popchnęły papieża do tak drastycznej decyzji, której nikt nie oczekiwał i która ma tak poważne konsekwencje dla Kościoła ? Jak napisałem we wstępie do tej książki, ja sam nigdy nie poznałem tych powodów z całkowitą pewnością, choć – co zrozumiałe – w tej nieoczekiwanej sytuacji pukałem do wielu drzwi na wszystkich szczeblach. (…) Pod koniec lata pewien kardynał, zazwyczaj nie nastawiony entuzjastycznie do reformy liturgicznej, powiedział mi o istnieniu <>, które miał widzieć na biurku papieża (a może sam je tam przyniósł), dowodzącym rzekomo, że abp Bugnini był masonem.” (z: Michael Davies, „Nowa Msza papieża Pawła”, przełożył Tomasz Maszczyk, Wydawnictwo „Te Deum”, Warszawa 2014).

  Więcej na temat kryzysu w Kościele, na stronie: piusx org pl/kryzys .
  Przepraszam za przydługą wypowiedź.

 4. Przepraszam, ale „obcięło” trochę fragmenty cytatów. Przesyłam moją
  poprawioną wypowiedź.

  Jeszcze tytułem uzupełnienia, odnośnie abp Bugniniego. Sprawę tę opisywał m.in. Michael Davies (zmarły w 2004 r.), w swojej książce pt. „Nowa Msza papieża Pawła”. Otóż, pewien bardzo znany ksiądz pracujący w Rzymie, po wejściu w posiadanie dokumentów świadczących, wg niego, o przynależności abp Bugniniego do masonerii, przedstawił te dokumenty Pawłowi VI, w efekcie tego, abp Bugnini został wydalony z Watykanu, w trybie natychmiastowym, w 1975 r. Davies przytacza fakt, że prosił owego księdza o szczegóły i w odpowiedzi usłyszał od niego cyt.”Żałuję, że nie jestem w stanie spełnić Pana prośby. Tajemnica, która otacza oskarżenie (w konsekwencji którego abp Bugnini został zmuszony do odejścia) należy do kategorii ‚top secret’ – i taką musi pozostać. Powody tego są wielorakie. Fakt, że wspomniany hierarcha został natychmiast usunięty ze swego stanowiska, mówi sam za siebie. Oznacza to, że `argumenty` były bardziej niż przekonujące.” (z: Michael Davies, „Nowa Msza papieża Pawła”, przełożył Tomasz Maszczyk, Wydawnictwo „Te Deum”, Warszawa 2014). Oczywiście, teoretycznie jest możliwe, że Paweł VI zdymisjonował abp Bugniniego (i rozwiązaniu kongregacji, którą kierował), z powodów nie mających nic wspólnego z ową dokumentacją, mającą dowodzić, że abp Bugnini był masonem. Jednakże, cała ta sprawa wygląda na dość podejrzaną. Michael Davies pisze w ww. książce m.in. o liście abp Bugniniego do „Homiletic and pastoral Review” z maja 1980 r., w którym abp Bugnini nazwał go „kłamcą”, zaś znajomych Daviesa, „zawodowymi kłamcami” i dalej: „W swym liście abp Bugnini powtórzył swe zaprzeczenie z 1976 roku, jakoby kiedykolwiek był członkiem masonerii. Podkreślam, że nigdy nie twierdziłem, iż potrafię dowieść przynależności arcybiskupa do masonerii, a jedynie to, że został on usunięty ze stanowiska przez Pawła VI, ponieważ papież uważał go za masona.” Dalej Davies, na poparcie ww. swoich słów, cytuje fragment wspomnień abp Bugniniego, wydanych pośmiertnie i opublikowanych po włosku w 1983 r., a po angielsku w 1990 r. Mianowicie, Abp Bugnini odnośnie swego zwolnienia i rozwiązania Kongregacji Kultu Bożego, napisał: „Jakie powody popchnęły papieża do tak drastycznej decyzji, której nikt nie oczekiwał i która ma tak poważne konsekwencje dla Kościoła ? Jak napisałem we wstępie do tej książki, ja sam nigdy nie poznałem tych powodów z całkowitą pewnością, choć – co zrozumiałe – w tej nieoczekiwanej sytuacji pukałem do wielu drzwi na wszystkich szczeblach. (…) Pod koniec lata pewien kardynał, zazwyczaj nie nastawiony entuzjastycznie do reformy liturgicznej, powiedział mi o istnieniu `dossier`, które miał widzieć na biurku papieża (a może sam je tam przyniósł), dowodzącym rzekomo, że abp Bugnini był masonem.” (z: Michael Davies, „Nowa Msza papieża Pawła”, przełożył Tomasz Maszczyk, Wydawnictwo „Te Deum”, Warszawa 2014).

  Więcej na temat kryzysu w Kościele, na stronie: piusx org pl/kryzys .
  Przepraszam za przydługą wypowiedź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: